background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Houpací koně - Kde jste mý přátelé dneska v noci | LP

350,- Kč

Autor: Houpací koně
Název: Kde jste mý přátelé dneska v noci
Žánr: rock
Vydavatel: Yannick South
Rok vydání: 2016
(c): Yannick South
(p): Yannick South
Formát: LP


350,- Kč


gopay
visa verfies visa verfies

Kde jste mý přátelé dneska v noci?

 

Mumie je zavřená, cigára maj už jen v herně naproti parku, kolem táhne do města banda s rumem a kolou, Číňan ze zastavárny usnul na vypelichaný pohovce vzadu za krámem. Věci jsou nějak jinak, než ještě nedávno byly.

Všechny bagety na pumpách krát kafe v kelímku mínus zapomenutý peněženky plus počet hodin nakukování do lechtivejch časopisů děleno rozdaný cigára. Libovolná rovnice laciný benzínkový romantiky. Aspoň jedna chyba denně, jedna promarněná možnost, aspoň jedna nečekaná radost, nespavost i usínání ve vteřině, chození po řece a sprostý vtipy z puberty. Počmáraný tajný zápisníky, zlomený paličky, drobky ze sušenek, pivo v plastu a hromady listí v centrálním ústeckým parku. Starý rozježděný cesty, mezi hroudama bláta louže. Odlesk mraků v nich. Zarostlý břehy Labe. Obložený housky pro chudý každou sudou neděli vedle kostela. Lichý i sudý obavy.

Brautigan v Chytání pstruhů v Americe píše: „...v tu dobu se rozdávají svačiny pro chudé. Na signál se všichni rozběhnou přes ulici ke kostelu, kde dostanou sendvič zabalený do novin... Můj přítel jednou rozbalil svou svačinu, a když se podíval dovnitř, byl tam list špenátu. Jinak nic.“

Naše nová deska, kalendář posledního roku a půl. Náš list špenátu.

Věnujeme ji všem, co utíkaj z domova a jsou na cestě. Všem, který místo řečnění dělaj něco pro ty, kdo jsou na tom hůř než oni. Brabčákovi z Rumburka, kterej v létě bez řečí naložil dodávku jídlem a vodama a odvez to všechno za hranice do uprchlickýho tábora. A spoustě jinejch.


Poslat dotaz na Houpací koně - Kde jste mý přátelé dneska v noci | LP
Poslat dotaz:
E-mail:


Dotaz: