background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Collegium Musicum - Speak, Memory | 2LP

629,- Kč

Autor: Collegium Musicum
Název: Speak, Memory
Žánr: artrock
Vydavatel: Pavian Records
Rok vydání: 2017
(c): Pavian Records
(p): Pavian Records
Katalogové číslo: PM0044
Formát: 2LP

Doporučená cena:649,- Kč

629,- Kč


gopay
visa verfies visa verfies


Poprvé na vinylu vychází koncert legendární skupiny COLLEGIUM MUSICUM z listopadu 2009 - album Speak, Memory. Koncertní záznam byl pořízen během druhé krátké doby „reinkarnace“ Collegia Musica, v rozmezí dvou večerů v bratislavském Divadle Aréna. Skupina tehdy vystupovala v téměř původní  sestavě - Marián Varga (klávesy, hammond), Fero Griglák (kytara), Fedor Frešo (baskytara, zpěv), změna je jen na postě bubeníka, kde původního člena Dušana Hájeka nahradil mladý Martin Valihora. Posledně jmenovaný skvěle zapadl do skupiny, a přinesl i mladický drive a kus hudebního kumštu, čím skvěle doplnil „ mistry“. A tak i notoricky známe kusy znějí o něco živěji a plnokrevně než jejich studiové verze. Vinylová verze 2LP přináší skladby Mikrokozmos, Ulica plná plášťov do dažďa, Concerto in D, Strange Theme, Burleska, Suita po 1000 a jednej noci a Hommage á J.S.Bach, tedy kompletní materiál z původního CD. Album Speak, Memory vychází pro audiofily na 180gr vinylu jako 2LP pod hlavičkou Pavian Records.
Snad žádná jiná slovenská kapela nemohla vzbudit svým comebackem v roce 2008 na Beatfestu jako artrockové uskupení které v roce 1969 se zformovalo kolem klávesového mága Mariána Vargy. Popularitu, která přetrvala několik desetiletí, která v brzké době rychle začala přesahovat hranice tehdejšího Československa, přinesly kapele především mistrně a originálně zvládnuté interpretace známých témat z děl vážné hudby. Jako je například Concerto in D od Josepha Haydna, které lze nalézt i na novém live album. Collegium Musicum se stalo v tomto ohledu nejvýznamnější kapelou v zemích bývalého „východního bloku“.Marián Varga ukončil činnost Music Collegium v roce 1979 a příležitostně obnovoval. Úspěch vystoupení v roce 2008 na Beatfestu dal vzniknout myšlenkám na koncertní záznam. Výsledkem je nahrávka z listopadu 2009. 


Poslat dotaz na Collegium Musicum - Speak, Memory | 2LP
Poslat dotaz:
E-mail:


Dotaz:


Příbuzné produkty

Collegium Musicum - Collegium Musicum | LP
Collegium Musicum

První album skupiny Collegium Musicum z roku 1971 vychází na LP desce. Základní sestavu Collegia - Mariána Vargu, Fedora Freša a Dušana Háj...

Cena: 549,- Kč