background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Dežo Ursiny - Dežo Ursiny & Provisorium | LP

549,- Kč

Autor: Dežo Ursiny
Název: Dežo Ursiny & Provisorium
Žánr: rock
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2017
Katalogové číslo: PRO1
Formát: LP


549,- Kč


gopay
visa verfies visa verfies


REEDICE legendárního alba na vinylu/2017!!
Limitovaná remastrovaná reedice k 44. výročí od prvního vydání obsahuje i download kartu pro stažení mp3 a Flac, plagát a texty skladeb!!!
Dežo Ursiny & Provisorium je prvním albem slovenského rockového hudebníka Deža Ursinyho a jeho skupiny Provisorium. Nahrávání alba se uskutečnilo v červnu 1972 za zvláštních okolností, protože skupina Provisorium již v té době neexistovala. Sestavu, která album natočila, dal příležitostně dohromady producent alba, Hynek Žalčík, když Ursinymu nabídnul, zda by nechtěl svoje skladby nahrát s hudebníky z pražské skupiny Flamengo. Ursiny souhlasil, a tak se vedle Ursinyho a jeho kolegy z bývalého Provisoria, klávesisty Jaroslava Filipa, nahrávání zúčastnili také čtyři členové Flamenga: baskytarista Vladimír Kulhánek, bubeník Jaroslav Erno Šedivý, Jan Kubík (jako host) a Vladimír Mišík (jako host). Hobojové party nahrál jako host Jiří Kaniak.
Úvodní skladba Christmas Time představuje první příklad rozsáhlé art-rockové kompozice v Československu (spolu s Městem Er od skupiny Framus Five), její vznik je datován do roku 1970. Také skladby Looking for the Place to Spend Next Summer a Apple Tree in Winter byly složeny dlouho před nahráváním, a to někdy v letech 1970-71. Závěrečnou I Have Found představila skupina The Soulmen již v roce 1968.
LP nebylo v době prvního vydání určeno pro volný prodej v obchodech, jelikož komunistický režim v oné době usiloval o vytlačení rockové hudby z veřejného života. Také anglické texty mohli být kvůli cenzuře problematické, a proto bylo album nabídnuto pouze členům Gramofonového klubu.


Poslat dotaz na Dežo Ursiny - Dežo Ursiny & Provisorium | LP
Poslat dotaz:
E-mail:


Dotaz:


Příbuzné produkty

Dežo Ursiny - Pevnina detstva | LP
Pevnina detstva

Limitovaná reedice 2019 výjimečného alba z roku 1978, na kterém Dežo Ursiny poprvé spolupracoval s textařem Ivanem Štrpkou.

Cena: 499,- Kč