Projekt 5 Funebros byl poprvé prezentován 15. 4. 1993 v Městském divadle Děčín a po několikaleté pauze existence kapely nahrán v obnovené sestavě ve studiu 1. hudebního spolku v Děčíně v r. 1998. Autoři se přiznávají k inspiraci albem HOVA LETT maďarské skupiny BIKINY, na které také žádná píseň nebyla „jedna jako druhá“.
Porucha zvuku byla založena v roce 1988 v Děčíně (velmi zhruba datováno). Velmi zhruba datováno proto, že snaha o založení hudební skupiny proběhla již v roce 1985, kdy Filip Macoun s Milanem Suchánkem, tehdejší spolužáci gymnázia, vymysleli název SINUS a těšili se, až budou umět hrát, Filip Macoun tehdy začal s prvními autorskými pokusy.
Postupně přicházeli další členové: Petr Bouška (kytara), Vladislav Ort (bicí nástroje), Martin Kolář (basová kytara), Jan Bandurič (zpěv, perkuse, později kytara). Milan Suchánek střídal kytaru a saxofon. Filip Macoun byl téměř úplně výhradním autorem hudby, zároveň hrál na kytaru a zpíval, Jan Bandurič a Filip Macoun jsou autory většiny textů.
Porucha zvuku neměla nikdy ambice jakkoli se žánrově vymezovat, žánrová charakteristika rockabilly-rock uvedená pro účely music labelu Červený kůň vychází z textu Poruchy zvuku Rockabilly go!!, který Porucha zvuku napsala sama o sobě.
V roce 1993 začíná Porucha zvuku zkoušet projekt s názvem 5 Funebros. Po koncertě v Městském divadle v Děčíně v r. 1993 se původní sestava Poruchy zvuku rozpadá. Schází se ještě výjimečně u příležitosti koncertu v tehdejším děčínském rockovém klubu Karabach v prosinci 1993.
Historie Poruchy zvuku znovuožívá v roce 1997, kdy se Filip Macoun s lítostí nad dosud nenahraným projektem 5 Funebros rozhodne obnovit sestavu kapely a alespoň studiově zrealizovat tyto písně. V nové sestavě figuruje Karel Suchánek junior (bicí nástroje), Michal Tomášek (kytara, basová kytara), Dana Moclová (kytara, basová kytara, balalajka, klávesy), z původních členů zůstává v sestavě kromě Filipa Macouna také Milan Suchánek a Jan Bandurič. Tato etapa Poruchy zvuku je ukončena nahráním EP Kdo miluje je stále živ a zdráv a křtem EP na koncertě v děčínském klubu Šipka v roce 1999, na který PZ pozvala projekt významné osobnosti českého undergroundu Milana Hlavsy - Šílenství.
Skupina vydala v průběhu své existence dema: Beatles, Na tu máš!, 5 Funebros, Fordever, dva live záznamy: Porta live, Den pro všechny děti live, EP Kdo miluje je stále živ a zdráv.
V současnosti je Porucha zvuku zřejmě považována za názorové mluvčí porevoluční generace, neboť jeden z textů kapely (The new world – Nový svět) byl publikován ve vzpomínkovém almanachu města Děčína na přelomový rok 1989.