background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

27 vydávají debut Meziplanetární soustavy

07.3.2013

27 vydává v březnu 2013 debutovou desku “Meziplanetární soustavy”. Album obsahuje 9 písní a dva bonusy. Desku nahrál, smíchal a zmástroval Tomáš Neuwerth ve studiu Animan a vychází u labelu Červený kůň.
 

27 tvoří houslistka Veronika Linhartová (účinkovala jako host například u Jaromíra Nohavici nebo Karla Holase, letos absolvuje na Pražské konzervatoři) a kytarista Ondřej Mataj (divadelník, jako host hraje například v Divadle Na zábradlí). 27 funguje od června 2011, za tu dobu odehráli desítky koncertů. Veronika Linhartová: “Ondřej měl hrát sólový koncert v Děčíně a večer předtím jsme se potkali, já jsem se mu smála, že bude hrát sám. Nakonec jsem odjela s ním, odehráli jsme improvizovaný koncert a den na to jsme založili 27.” Podíleli se na tvorbě hudby do divadelních představení Maraton (DAMU, režie J. Lesák) a Posedlí hrou (Loď Tajemství, režie J. Formanová), a složili hudbu k dokumentu České televize Othello is black (režie T. Kratochvíl). Album “Meziplanetární soustavy” nahráli v říjnu roku 2012. Ondřej Mataj: “S Tomášem Neuwerthem jsme se potkali v České lípě, kde jsme předkapelovali Kittchenovi a ještě ten večer jsme se domluvili, že desku natočíme. Soustavy jsme nahráli přes noc a je to vlastně živák, protože jsme byli nazvučeni společně a v podstatě žádná stopa, krom Tomášových bicích a dodělávek, není přidaná při mástrování. ”

 

Křest proběhne 7. března 2013 v dejvické Klubovně, album “Meziplanetární soustavy” pokřtí Tomáš Neuwerth, Kittchen a Tereza Voříšková. Proběhne performance tanečního projektu Dream forest a vystoupí řada hudebních hostů. Bude možné si vybrat z dvaceti sedmi originálních bookletů, vytvořených asi desítkou výtvarníků.

 

Elektronickou verzi desky je možné zakoupit na ZDE.