background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Blízko, zvěstuje Nauzea Orchestra novým dvojsinglem

25.8.2014

Ústecká Nauzea Orchestra patří k pozoruhodným hudebním zjevům tuzemské klubové scény. Genius loci severního pohraničí přetavuje v osobitě syrové a potemnělé postpunkové skladby. Nyní vydává dvojsingl Blízko, který předznamenává připravované třetí album.
 

Nové skladby Blízko a Ideální muž vznikly na začátku letošního roku v dnes už zaniknuvším ústeckém Činoherním studiu, se kterým byla Nauzea Orchestra dlouhodobě spjata. Kapela prošla od posledního alba Dark Side of the Raven (2011) nepřeslechnutelným vývojem - kytary získaly ponurejší a tvrdší zvuk, elektronické elementy skladeb mají přímočařejší spád a v neposlední řadě Nauzea Orchestra vsadila oproti minulosti na aktuálním singlu na mateřštinu. „Poslední dobou se nám zamlouvá práce s češtinou, neznamená to ale, že připravovaná deska bude celá česky. K těmto dvěma věcem ze singlu přibude zřejmě už jen jedna, max. dvě skladby v češtině, na zbytek zase čeká angličtina a němčina,“ vysvětluje frontman Ondřej Švandrlík. 
Skladbám po odchodu zpěvačky Mücke dominuje mužský vokál zpěváka a skladatele Ondřeje Švandrlíka, který je kromě autorství skladeb kapely podepsán také pod hudebním doprovodem mnoha divadelních představení Činoherního studia i dalších divadel (např. Divadla v Celetné, Divadla Komedie, Národního divadla moravskoslezského, Klicperova divadla aj.). Použití ženského vokálu se ale Nauzea Orchestra na připravovaném albu nevzdává: „Máme rozjednaného zajímavého hosta, neradi bychom ho ale zmiňovali dřív, než to opravdu klapne,“ mlží kapela.
O zvuk a mix skladeb se postaral holandský fanoušek Feyenoordu Rotterdam Bert Neven, který v minulosti spolupracoval s anglickou legendou postpunku Killing Joke nebo s pražskými Kill the dandies! Nahrávku zmasteroval Ondřej Ježek z kolektivu Silver Rocket.
Vydání singlu podpoří videoklip ke skladbě Blízko, který Nauzea Orchestra natočila ve svém domovském Činoherním studiu. „Klip vzniknul z nápadu výtvarnice Kateřiny Palešníkové, která se nám už drahnou dobu stará o vizuál jak nahrávek, tak plakátů k našim akcím pod hlavičkou Zwei Kessel Buntes. Pracovní název by mohl být: "Kdo vydrží do třetí minuty, vyhraje,“ směje se Nauzea Orchestra. „Hlavní a v podstatě jedinou roli si v klipu zahrál bývalý dramaturg Činoherního studia Vojtěch Bárta.“


Dvojsingl Blízko ke stahnutí zde.