background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Děti mezi reprákama se s první deskou vydávají na Újezd

18.10.2015

Debutové album Újezd předznamenal už na jaře první singl Co s malým Adámkem; nyní k němu přibude dalších sedm tracků.
 

Pod názvem Děti mezi reprákama se skrývá nový projekt Dominika Zezuly (post-hudba), který se snaží dokázat, že country akordy a post-rocková nálada můžou být kamarádi. Debutové album Újezd předznamenal už na jaře první singl Co s malým Adámkem; nyní k němu přibude dalších sedm tracků.

 

Podle hesla "Když můžou být featy v elektronice, můžou být i v kytarách" byla na desku přizvána řada hostů, mezi nimiž nechybí například Jakub König (Kittchen), David Zeman (Kalle, Nod Nod) nebo dokumentarista a performer Bohdan Bláhovec. Koncept je jednoduchý: Pokusit se vytvořit co nejsilnější zážitek pouze s využitím akustické a elektrické kytary, bez bicích linek, elektronických vsuvek nebo klávesových ploch. A samozřejmě s hlasem. Kde nejsou pořádné texty, tam ani smrt nebere.

 

Album Újezd vychází na labelu Červený kůň 18. října 2015. Přesně v 17 hodin a 35 minut, protože právě tehdy oslaví Dominik své 27. narozeniny. Oficiální pražský křest desky tudíž proběhne 27. října v A Studiu Rubín na Malostranském náměstí. Nebojte – je to sice úterý, ale druhý den je volno.

 

Nahrávka vznikla v libereckém studiu RESOUND, o mix a mastering se postaral Martin Havlen (Aid Kid, Sundays on Clarendon Road, Cirkus Cermaque, Lenny, Paulie Garand).

 

ZDE album ke koupi.