background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Malé třicátnické Šílení skupiny Papír sklo plasty

22.12.2015

Po pěti letech od vydání druhého alba přichází českolipská kapela s albem Šílení. Ani na třetí desce se kapela nebere až příliš vážně, však také v písních tematizuje svůj vztah k ženám, k práci, mladší generaci či ke svému věku.
 

Temné i úsměvnější příběhy stravující a stále ještě čerstvé dospělosti, láska a chtíč; malé třicátnické Šílení v žánrově nevyhraněném, a přeci sevřeném výrazu.

 

Album vychází u vydavatelství Červený kůň v digitálním formátu 22. prosince 2015, gramofonová LP deska pak bude pokřtěna v domácím českolipském klubu Progres 30. ledna 2016.

 

Album vzniklo, stejně jako předchozí Papírový muž, v podkrovním studiu v Lázních Bělohrad. Producentských prací se ujal Šimon Jelínek, člen pražské kapely The Roads. Nahrávání, mix i master pak obstaral další ze členů kapely The Roads Ondřej Skoumal, který má za sebou nahrávání obou alb zmíněné pražské kapely stejně jako předchozího alba Papír sklo plasty.

 

Českolipská kapela Papír sklo plasty patří přes deset let ke stálicím na českolipské hudební scéně. Je pověstná svými energickými koncerty, stejně jako svým nevyhraněným žánrovým přístupem k tvorbě.

 

Album Šílení ke stažení ZDE.