background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Sudety kuchaře Kittchena

30.12.2015

Třetí album Kontakt vyšlo maskovanému písniřkáři Kittchenovi sice se zpožděním, ale už stačilo posbírat nominace na hudební ceny Apollo a Vinyla. A teď se můžete podívat na třetí videoklip k písničce Sudety.
 

 

Temný příběh z postapokalyptického motorestu natočil režisér David Mencl, který spolupracuje třeba s Kieslowski nebo Nauzea Orchestrou. 
“Už nějaký čas jsem měl v hlavě námět na krátký hudební film z motorestu na Přerovsku, kolem kterého celý život jezdím. Ale chyběla mi píseň. Pak jsem si pustil Kontakt a skončil hned u první skladby. Než dozněly Sudety, měl jsem jasno.”

 

Kittchen k tomu dodává:
“Když mi David převyprávěl, co by chtěl natočit, myslel jsem si, že mu hráblo. Ale on měl strašně silnou vizi, dal dohromady štáb a během pár dní byl klip na světě. Vůbec netuším, jak to všechno zvládl. A samosebou moc děkuju všem, kdo na klipu s takovým nasazením spolupracovali, ač jsme se třeba v životě nepotkali. Smekám masku.” 
“Bez svého štábu bych takovou věc nezvládl, díky” konstatuje režisér. “Všichni odvedli výjimečnou práci. Kameraman Prokop Souček natočil asi nejlepší materiál, který jsem kdy ve střižně měl. A velké díky samozřejmě zaslouží i představitelé hlavních rolí, Johana Matoušková a Karel Kudláč.”

 

Kittchen před  více než rokem vystavil na internet video dokumentující vznik první verze skladby Sudety. Pro srovnání si jej můžete pustit zde: 

 

 

Album Kontakt ke koupi ZDE.