background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Děti mezi reprákama pokřtí nové album v Rubínu

18.9.2016

Projekt Děti mezi reprákama debutoval loni na podzim s oceňovanou deskou Újezd; po necelém roce se nyní vrací s novinkou, která předznamenává posun k popovějšímu zvuku.
 

DMR jsou projektem Dominika Zezuly (ex-post-hudba), který si ke spolupráci přizval řadu spřátelených hudebníků; nedá se proto mluvit o kapele v klasickém slova smyslu. Na Újezdě hostovala hned pětice kytaristů, z nichž každý dostal „vlastní“ skladbu. Haiku je v tomto ohledu skromnější. Zezula jej nahrál se svým bratrem Danielem, jehož klavírní linky tvoří základní stavební kámen desky. Kromě sourozeneckého dua se na albu objevují ještě zpěvačka Marie Kieslowski, kytarista Ondra Mikula (Aid Kid) a bubeník Jan Nikendey.

 

Haiku předznamenalo vydání pilotního singlu Punk de blonde 18. května; samotná deska vyjde v neděli 18. září. První exkluzivní streaming proběhne 15. září na vlnách Radia Wave, CD bude také zařazeno jako dárek pro předplatitele magazínu FullMoon.

 

Na slavnostním křtu Haiku, který proběhne v úterý 20. září v malostranském A Studiu Rubín, vystoupí bratři Zezulové spolu; půjde tak o jedinou příležitost slyšet nové skladby naživo v původním provedení. Jinak totiž jezdí Děti mezi reprákama v nové koncertní sestavě s Aid Kidem (kytara) a Jiřím Libánským (klávesy).

 

Album Haiku má stejně jako jeho předchůdce osm skladeb, vznikalo pod dohledem Martina Havlena v libereckém studiu Resound a vychází na labelu Červený kůň (kde bude od 18. září možné jej zakoupit). Kapacita křtu je limitovaná velikostí prostoru, doporučujeme proto využít předprodej na www.astudiorubin.cz.

 

Kup mp3/flac | Kup CD