background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Acute Dose II

20.11.2016

Šumpersko-Brněnská formace Acute Dose po dvou letech od debutového alba Live Remake, vydává další desku s jednoduchým názvem Acute Dose II.
 

Kapela se oproti prvnímu albu pustila do popovějších sfér, plných vokálů a více soustředěných kompozic, ale zároveň si zachovala svůj neuhlazený zvuk. Nestylizuje se v současných trendech a filtruje spíše zvukové zážitky nezavisle na žánru.  Písně vznikaly v průběhu roku jako jedna velká oslava muzikantského dobrodružství. Album je plné malých příběhů (zápisků), které referují o subjektivních prožitcích. Pomalu kristalizovaly během častého koncertování po zakouřených klubech a kapela měla v létě 2016 potřebu je zaznamenat v  tom nejlepším okamžiku co nejvíce autenticky ve studiu Palba.

 

Úvodní singl First Rap dává atmosférou vzpomenout na první desku, ale hned vzápětí se objevují nové polohy, kterými Acute Dose ukazují, že jsou silně infikovaní popem, jazzem, soulem, psychedelií, country, ale i elektronikou.  Na albu zní delayové kytary, jazzové akordy spolu s ležérním zpěvem, neurotické a nepředvídatelné bicí, popové vokály, psychedelické plochy....

 

Na desce se objeví i pár hostů. Zpěvy, smyčce a aranže vznikaly v domácím studiu frontmana Davida Pšenčíka. O smyčcové party se postaral původem ruský houslista z kvartetu Pavla Bořkovce a to hned ve třech skladbách. Spontánními návštěvami domácího studia vzniklo několik dalších spoluprácí, jako například ženský vokál Báry Pokorné z kapely Beps.

 

Mixování desky a produkce se ujal kytarista Ondřej Novotný, momentálně působící na londýnské scéně. Mastering obstaral osvědčený Tomáš Karásek.

 

Deska ke koupi zde: mp3/flac | CD