background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Kittchen - Akt o pěti Sestrách

09.6.2017

Kittchen vydává nové album AKT.
 

Kuchařovy písničky na něm znovu nahrála například Vladivojna La Chia, Bára Zmeková, Aid Kid, Děti mezi reprákama, Orient a další známá i skrytá jména.

 

Po téměř dvouleté odmlce vychází v pořadí šesté album maskovaného kuchaře Kittchena. Debut MENU (2011) byl následován remixovým DEZERTEM (2012), oceňované RADIO (2013) doznělo dalšími remixy na desce ECHO (2014). Teď konečně došlo i na spojení navázaná albem KONTAKT (2015). Tentokrát už se ale nejedná o remixy, ale o plnohodnotné coververze, předělávky.

 

„Písničky se sbíraly docela dlouho. Chtěl jsem to původně uzavřít už před rokem. Však třeba Zamilovaný ve variantě od písníčkářky Agu už jsme si loni zahráli společně živě na Hradeckém slunovratu a Sudety od Vladivojska budou mít roční výročí každou chvíli. Ale čekal jsem, jestli se rozhoupou Ladě a taky jsem hodně stál o Ponk a Sleeping Boye. A pak byl najednou letošní březen a přišly mi Větrný dny, který Petr Uvira udělal překvapivě s Maruškou Puttnerovou… v tu chvíli mi došlo, že je na čase s tím pohnout a dotáhnout AKT do konce.“

 

O vydání desky se staral stejný tým jako je u Kittchena obvyklé. Mastering si vzal na starost Dan Václavek ze studia Horský hotel Portáš a grafiku, inspirovanou fotografií Petra Jedináka, tradičně ohlídala Michaela Verbová aka Malaholka.cz.

 

Album Akt vyšlo za úplňku 9. 6. 2017 u  vydavatelství Červený kůň v elektronické a CD verzi. Část nákladu byla vydána jako čestná příloha časopisu FULL MOON.

 

„Jsem fakt vděčnej za to, že se tolik lidí vyhecovalo, že jim stálo za to udělat vlastní verzi některý z našich písniček. Je vlastně zábavný, že se sešlo hned pět Sester, z nichž každá zní úplně jinak. A každá jako by zpívala o něčem jiným. Mám z toho fakt velkou radost a skvělej pocit, že se povedlo dát dohromady takhle výjimečnou sbírku.  Děkuju!„ dovává Kittchen.

 

Jak to vypadá s dalším řadovým albem KITTCHEN?

 

„Od vydání KONTAKTu jsme vlastně pořád na takový kontaktní šňůře a vůbec jsme se s Tomášem nezastavili. Do toho každej děláme spoustu vlastních věcí, Tom s Kafka bandem, s Tatabojs, s Kašpárkem v rohlíku… já jsem pracoval na dvou dalších divadelních představeních, hudbě k audioknize a na vlastní knížce o chlastání. A společně ještě na podzim připravujeme k vydání desku orchestru Zvíře jménem Podzim. Takže je toho až nad hlavu.

 

Ale na jaře nebo v létě 2018 bychom rádi natočili živej koncert a pokusili se zachytit věci, co se mám stávají na koncertech. A pomalu se mi v hlavě začínaj sbírat kuchařský písničky. Však se stavte někdy na hraní, pomalu to začíná prosakovat ven.“