background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Srdcem ženou Miloslava Königa

19.3.2018

Divadelní herec Miloslav König vydává své hledání písničkářské průzračnosti.
 

Srdcem ženou je další fází hledání vlastního žánru, osobitého a osobního vyjádření, ryzím a upřímným způsobem zacházení a pohrávání si s vlastním hudebním potenciálem. Tahle deska je zároveň návratem ke komornější náladě, pomalejšímu a trpělivějšímu rytmu, který mi dává prostor a hlavně čas k poznávání i „prožívání“, říká o albu König. Dále dodává:  Lze-li zařadit do žánrové škatulky, tak je to autorská písničkářská tvorba, vlastní texty deníkového charakteru, meditace a sebepoznávání skrze minimalistické hudební plochy, kontemplativní folk tomu taky teď říkám. „Hledání průzračnosti“ jak píše Jean Genet.

 

Většina textů je z období tří a až čtyř let dozadu, Miloslav König zapátral ale i v hluboké minulosti svých ranných pokusů o psaní a některé útržky zrecykloval, vlastně překvapen vlastními slovy z doby dospívání.

 

Album se natáčelo na Cibulkách v Praze, víceméně v domácích podmínkách ve zkušebně, něco bylo nahráno v bytě - v kuchyni a v obýváku u piana.

 

Miloslav König je herec v současné době Divadla Na zábradlí, dále hostuje v několika dalších pražských divadelních souborech. Srdcem ženou je hudební debut zaštítěný vydavatelstvím.

 

Srdcem ženou vychází u vydavatelství Červený kůň na CD a jako digi release.