background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Zima Live Album

23.3.2018

Rakovnická zima natočila narozeninový živák.
 

 

Bylo to výročí, které rakovnickou kapelu dovedlo k natočení první živé nahrávky. Zatím poslední studiovou desku nazvanou ON totiž Zima vydala v roce 2016 a sotva půl roku na to slavila kulaté narozeniny. Nový materiál tou dobou ještě nebyl k dispozici, a tak se zrodil nápad, oslavit tuhle příležitost zachycením jedinečného koncertního momentu.


Byla to docela výzva, a to hned ve dvojím smyslu. Jednak technickém – Zima totiž nahrává a masteruje ve vlastních domácích studiích. A pak i ve smyslu uměleckém, protože při natáčení je kapela vždycky perfekcionalistická. Teď se poprvé musela smířit s koncepcí práce bez výhod studiových dotáček.


Záznam zhruba hodinového vystoupení byl pořízen 30. června 2017 v Rakovníku, v open air prostoru Špejcharu. Do playlistu se vměstnalo 13 písní. Jeho páteř tvoří poslední dvě desky publikované vydavatelstvím Červený kůň – zmíněné ON a 2.0. Zima si ale vzpomněla i na několik dalších, mnohem starších tracků.


Surovou nahrávku kapela nechala nejprve nějaký čas odležet. A teď je tady. A jak je u Zimy zvykem, opět pouze v elektronické podobě. Jelikož u jejího vzniku hrály narozeniny klíčovou roli, skupina se rozhodla v tomto duchu pokračovat – live album dává k dispozici ke stažení zdarma, jako dárek a poděkování za přízeň.