background menu-link
videoklipy
lock
Login:
Heslo:
Neodhlašovat

Červený kůň vydává leporelo V očekávání

27.8.2018

Komiks o tom, jaké to je mít naštěkáno v boudě.
 

Autorka a poprvé také ilustrátorka Marie König Dudziaková napsala a nakreslila komiks „V očekávání“. Ten s humorem, a přesto něžně, zaznamenává zážitky od dvou čárek na těhotenskému testu až k čerstvě narozenému voňavému miminku.

Komiks vznikl na kurzu komiksu ilustrátorky Toy_Box, kam jsem se přihlásila na začátku těhotenství. Toy_Box nám doporučila vybrat si téma, které s námi hýbe. Tak jsem to vzala doslova,“ říká König Dudziaková.

Komiksový záznam toho, jak rostoucí břicho, nalévající se prsa i další radosti těhotenství prožívala autorka i její okolí, vychází jako poctivé, knihařským plátnem lepené leporelo.

Komiks „V očekávání“ vychází k prvním narozeninám miminka v malém biblioflském nákladu sta ručně číslovaných výtisků. Vydává ho Červený kůň, vydavatelství, které se zaměřuje na hudební nosiče. Hudební přesah ovšem najdeme i v komiksu „V očekávání“. Otcem děťátka je Jakub König, který pod jménem Kittchen vydal u Červeného koně několik desek.

Doporučená prodejní cena leporela je 299 korun.

 

O autorce
Texty Marie König Dudziakové (1987) šest let bavily čtenáře a čtenářky ČiliChili Online, ve dvou knihách reportovaly o nádražních restauracích (Kdyby ti tak pámbů prdel roztrh`, Chcípni do rána na chlupatý zuby) a odborně vyprávěly o tetování a tělesných modifkacích (Tělo, Tělo 2.0). Jako kreslířka se komiksem „V očekávání“ představuje poprvé.

 

Kniha ke koupi ZDE.